Kvinnene som kan innta Fana-styret

Publisert 8. mars 2021 | Klubben | Årsmøte | Kvinnene som kan innta Fana-styret

Foto: Odd Løvset i Hordalandsfotball.

Anita Østerbø og Maren Olsen Stavang skal etter alt og dømme utvikle Fana IL Fotball videre fra styrenivå.

Den internasjonale kvinnedagen angår i høyeste grad også idretten. Dagen er viktig for å sette søkelys på den kjønnsubalansen som finner sted blant toppledere i norsk idrett. For idretten er kvinnedagen også viktig for å dele det gode arbeidet som gjøres på dette området av flere organisasjonsledd tilknyttet Norges Idrettsforbund.

Derfor er det også en utmerket dag å presentere valgkomitéen sin innstilling til nytt styre i Fana IL Fotball. Her er nemlig Anita Østebø og Maren Olsen Stavang tiltenkt viktige roller i arbeidet med å bygge klubb på Nesttun Idrettsplass.

Nye kvinner i Fana-styret
Anita Østerbø kjenner Fana IL Fotball godt fra flere sider. Østerbø var nemlig i flere år markedssjef i Fana Sparebank - klubbens aller største samarbeidspartner. For noen sesonger siden meldte Østerbø overgang til en lederstilling i en annen bank og kan i det hele tatt skilte med lang erfaring fra tilsvarende stillinger innen media og finans. På hjemmebane er Østerbø en del av en fotballgal familie med to ivrige Fana-spillere og én dyktig Fana-trener i husstanden. Gjennom 12 år som engasjert fotballmor i Fana IL Fotball har Østerbø blitt glad i klubben og gleder seg til å bidra som styremedlem om årsmøte ønsker dette.

Maren Olsen Stavang er en vaskekte Fana-jente med stort hjerte for Fana IL Fotball. Gjennom å være lojal, positiv og reflektert har Stavang bekledd flere roller i klubben med stor bravur og alltid hatt fokus på hvordan laget og klubben kan bli bedre. Etter å ha lagt ned utallige timer på Nesttun Idrettsplass som spiller og assistenttrener. Om innstillingen til valgkomitéen går gjennom på årsmøte skal Stavang tre inn i rollen som varamedlem.

Valgkomitéen sin innstilling
Årsmøte skal foreta valg av styremedlemmer og varamedlemmer, kontrollutvalg, øvrige representanter til ting og møter i de organisasjonsledd klubben har representasjonsrett samt valgkomité. Valgkomitéen sin innstilling er som følger:

  • Styret.
    • Kristian Jæger.
      Styreleder - 1 år.
    • Torill Sivertsen Lie.
      Nestleder - ikke på valg.
    • Bjarne Paulsen.
      Medlem - 2 år.
    • Helge-John Hildershavn.
      Medlem - ikke på valg.
    • Anita Østerbø.
      Medlem - 2 år.
    • Øystein Kongsvik.
      Varamedlem - 1 år.
    • Alexander Krogstad.
      Varamedlem - 1 år.
    • Maren Olsen Stavang.
      Varamedlem - 1 år.
  • Kontrollutvalget.
    • Stephen Erskine.
      Medlem - 1 år.
    • Øystein Amland.
      Medlem - 1 år.
    • Varamedlem.
      Styret får fullmakt til å utnevne.
  • Valgkomité.
    • Linda Hilland.
      Leder.
    • Tom Leiknes.
      Medlem.
    • Nina Totland.
      Medlem.

Valgkomitéen foreslår i tillegg at årsmøte gir styret fullmakt til å velge representanter til ting og møter i de organisasjonsledd klubben har representasjonsrett.

For å ha stemmerett må man ha fylt 15 år i løpet av kalenderåret, vært medlem av idrettslaget i minst én måned og ha gjort opp sine økonomiske forpliktelser til idrettslaget. Som en høflig påminnelse understreker Fana IL Fotball at koronasituasjonen gjør det nødvendig å vite på forhånd på hvor mange som ønsker å delta på årsmøte.

Forhåndspåmelding til årsmøte

Fana IL Fotball ønsker alle medlemmer velkommen til årsmøte!

Mer om Årsmøte

40 minutter med formaliteter

Publisert 15. mars 2024

Kristian Jæger ble gjenvalgt som styreleder da årsmøte ble gjennomført i rekordfart.

Årsmøtet nærmer seg

Publisert 5. mars 2024

Alle formaliteter er på plass til det ordinære årsmøte som avholdes i neste uke.

Innkalling til årsmøte - tirsdag 12. mars

Publisert 17. februar 2024

Alle medlemmer ønskes velkommen til årsmøte i Fana IL Fotball.

Samstemt og effektivt årsmøte

Publisert 22. mars 2023

Årsmøte i Fana IL Fotball ble gjennomført på under én time.

Sakspapirene til årsmøte er tilgjengelig

Publisert 15. mars 2023

Alle formaliteter er på plass til det ordinære årsmøte som avholdes i neste uke.

Innkalling til årsmøte - onsdag 22. mars

Publisert 22. februar 2023

Alle medlemmer ønskes velkommen til årsmøte i Fana IL Fotball.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram