Iversen og Harrison tar UEFA B-lisens

Publisert 7. september 2020 | Fotballutdanning | Trenerløftet | Iversen og Harrison tar UEFA B-lisens

Eivind Iversen og Andrew Harrison skal begge starte på UEFA B-lisenskurset denne høsten.

Som en av Hordalands ledende utviklingsklubber ønsker Fana IL Fotball til enhver tid å legge til rette for et interessant og attraktivt utviklingsmiljø for ivrige spillere i Fana og Ytrebygda bydeler. Dyktige trenere er i så måte avgjørende for kvaliteten på fotballutdanningen som skjer på Nesttun Idrettsplass.

Derfor er det viktig at Eivind Iversen og Andrew Harrison, som begge har sentrale roller i klubben, skal ta fatt på det neste trinnet i NFFs trenerstige.

Erfaren trenerduo
I mange år har både Iversen og Harrison vært velkjente ansikter for alle som ferdes på Nesttun Idrettsplass. Førstnevnte har i over et desennium hatt et sterkt engasjement for sine lag og spillere både på og utenfor banen. Sammen med gode trenerkollega var Iversen primus motor for 2003-årgangen som har fått tatt del av et løp hvor godt kameratskap har blitt kombinert med fremragende spillerutvikling - flere av talentene i denne årgangen banker allerede kraftig på døren til herrelagets startellever og tropp. Denne suksessoppskriften følger nå spillerne på Corvus Energy Fana-akademiet G14 som også får nyte godt av Iversen sin erfaring og kompetanse.

Harrison har på sin side hatt en omfattende kombinasjonsrolle i Fana IL Fotball de siste sesongene. Spillere i mange forskjellige alderssegmentet har fått drillet sine tekniske ferdigheter sammen med engelskmannen. Etter et langt liv i fotballen har Harrison en annerledes og spennende bakgrunn etter å ha vært både spiller og trener på flere forskjellige kontinenter. Siden sitt inntog i Fana IL Fotball har midlertidig alt handlet om å bidra til at fotballutdanningen på Nesttun Idrettsplass stadig tar nye steg på alle nivåer - Knøttefotball, Volvat FFO, Corvus Energy Fana-akademiet og fotballskoler.

Fana IL Fotball gratulerer Eivind og Andrew med uttaket!

Mer om Trenerløftet

Tvedt klar for NFF Trenerveilederen

Publisert 23. februar 2026

Jentefotballutvikler Nora-Marie Bore Tvedt har blitt tatt ut til trenerveilederprogrammet i Hordaland.

Vinterens store trenerløft

Publisert 18. februar 2026

Hele 53 Fana-trenere har tatt kurs i vinter for å kunne gjøre en enda bedre jobb på treningsfeltet.

Tveit har fullført NFF Trenerveilederen

Publisert 10. desember 2025

Barnefotballutvikler Eirik Haugen Tveit har tatt videreutdanning for å kunne veilede Fana-trenerne til å bli enda bedre.

Kurssesongen står for tur

Publisert 8. november 2025

Fana IL Fotball legger til rette for at trenerne kan være forbilder og samtidig skape et utviklende fotballmiljø på lagsnivå.

En ny æra i barnefotballen

Publisert 25. oktober 2025

Med innføringen av Supercoach gir Fana IL Fotball spillerne og trenerne i barnefotballen et historisk løft.

Supercoach + Fana IL Fotball

Publisert 1. oktober 2025

For å løfte barnefotballen til et helt nytt nivå har Fana IL Fotball inngått en stor samarbeidsavtale med Supercoach.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram