Slik spilles 1. runde i NM for menn

Publisert 9. april 2022 | Fotballutdanning | Seniorfotball | Representasjonslag | Herrelaget | Slik spilles 1. runde i NM for menn

Foto: Odd Løvset i Hordalandsfotball.

Etter en skikkelig cuptabbe har Norges Fotballforbund bekreftet motstanderen til Fana IL Fotballs herrelag.

Norgesmesterskapet er en stolt og kjær tradisjon i norsk fotball. Cupen er et konkurranseformat som er forankret i hele spennet fra bredden til toppen. Det å motta kongepokalen er et av de stolteste øyeblikk det er mulig å oppleve i norsk idrett.

Etter et par etterlengtede kvalifiseringsrunder ble oppsettet for første ordinære runde offentliggjort - dog uten Træff som var direkte kvalifisert. I stedet var Åkra-laget som røk ut i kvalifiseringen satt opp med kamp mot Vard Haugesund.

Tabben gav konkurranseavdelingen på Ullevaal mildt sagt litt ekstra hodebry og skapte samtidig stor usikkerhet på om det opprinnelige oppsettet i det hele tatt kunne taes for god fisk.

Møter Frøya på Melkeplassen
Nevnte Vard Haugesund ble til slutt en reddende engel da man velvillig tok utfordringen med å møte divisjonskollega Træff som en direkte erstatter for Åkra. Dermed kunne de 63 andre cupkampene bli stående som tidligere.

Dermed møter Fana IL Fotballs herrelag Frøya på fremmed kunstgress i første runde. Om alt går som planlagt spilles denne onsdag 19. mai.

Mer om Herrelaget

Martinsen signerte ny Fana-kontrakt

Publisert 7. november 2023

Fana IL Fotballs svar på Bjørn Borg tar nok en sesong på Nesttun Idrettsplass.

Fredrik Fosse-Iversen er med videre

Publisert 22. september 2023

Fana IL Fotball og Fredrik Fosse-Iversen vil opp og frem i årene som kommer.

Øvreberg signerte ny kontrakt

Publisert 15. september 2023

Trym Vatn Øvreberg skal utvikle seg videre i den rød- og hvitstripete Fana-drakten.

Gjerstad signerte ny kontrakt

Publisert 8. september 2023

Midtbanespilleren Håkon Giæver Gjerstad har signert en toårskontrakt med Fana IL Fotballs herrelag.

Njøs er klar for fortsettelsen

Publisert 6. september 2023

Sølvreven fra Stord har signert en ny flerårskontrakt med Fana IL Fotball.

Klubblegenden takker for seg

Publisert 24. august 2023

Etter 13 sesonger og 250 kamper for Fana IL Fotball har Joachim Dankertsen valgt å legge skoene på hyllen.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram