Kåret til årets fotballskole

Publisert 23. desember 2018 | Fotballutdanning | Fotballskoler | Kåret til årets fotballskole

Mads Vik Tvedte

NFF Hordaland har tildelt Fana IL Fotball prisen for beste fotballskole i 2018.

I 2018 ble Tine Fotballskole arrangert for 21. året på rad. Rundt 450 klubber arrangerte fotballskole og sørget for at cirka 70 000 barn var i god aktivitet. Hvert år kårer NFF og Tine årets fotballskole i samtlige fotballkretser. Kåringen gjennomføres av fotballkretsene ut i fra en rekke kriterier som Fair Play, sportslig tilbud og kosthold.

NFF Hordaland har i denne forbindelse tildelt Fana IL Fotball prisen for årets beste fotballskoler i fotballsesongen 2018 med følgende begrunnelse:

Tradisjonen tro arrangerte Fana IL Fotball to fotballskoler første og siste uken i skolens sommerferie. I likhet med tidligere år var dette populært for fotballinteresserte barn i nærområdet og flere hundre møtte forventningsfull opp på Nesttun Idrettsplass. I ti dager til ende gikk det slag i slag med fantastisk aktivitet på Nesttun Idrettsplass fra tidlig på morgenen til godt ut på ettermiddagen. Fana IL Fotball er nemlig blant klubbene som tilbyr tilsynsordning fra klokken 07:30 til 16:30 på sine fotballskoler.

Fana Tine Fotballskole har de siste årene holdt et gjennomgående høyt nivå med et sterkt fokus på god og riktig fotballaktivitet som en god grunnmur. Fotballskoledagene har vært nøye planlagt og koordinert av sportslig leder Mads Vik Tvedte og bestått av oppvarming med ball, ferdighetstrening og smålagsspill i utallige varianter med god kvalitet. En fantastisk gjeng med unge trenere fikk en tydelig skolering i forkant og ikke minst et detaljert dagsprogram med konkrete øvelser tilpasset spillernes fysiske og psykososiale utvikling. Med lek som den primære innlæringsmetode har det vært mye fotballglede å spore blant deltakerne. Barna storkoste seg har rett og slett med venner, instruktører og ikke minst rekordmange ballberøringer. 

Økt jentedeltakelse i alle ledd og på alle nivåer er et viktig satsingsområde for både Fana IL Fotball og Norges Fotballforbund. På Fana Tine Fotballskole har man derfor lagt til rette for trygghet, trivsel og mestring i egne jentegrupper for de som ønsket dette. 

Utover dette fikk spillerne servert varm lunsj hver dag. Gymsalen i klubbhuset ble omgjort til en restaurant hvor spillerne ble servert pasta bolognese, ris stroganoff, lapskaus og risengrynsgrøt i tillegg til et Tine-produkt. Varm lunsj ble i det hele tatt svært godt tatt i mot og regnes som et viktig punkt i kvalitetsheving av slike tiltak på Nesttun Idrettsplass også i fortsettelsen.

Årets Tine Fotballskole / fotball.no

Mer om Fotballskoler

Sommerferiefotball i juli og august

Publisert 22. juli 2026

Fana IL Fotball ønsker velkommen til mange fine fotballskoledager i begynnelsen av juli og første uken i august.

Deltakelse på Fana Tine Fotballskole

Publisert 19. juni 2026

Fana IL Fotball ønsker velkommen til en gøy og utviklende fotballtradisjon i juni og august.

Fotball som ferieaktivitet

Publisert 5. juni 2026

Denne sesongen skal hele 35 morsomme og fartsfylte fotballskoledager gjennomføres på NIP.

Påskeferie + fotball = påskeferiefotball

Publisert 24. mars 2026

Fana IL Fotball innleder påskeferien med tre knallgøye fotballskoledager på Nesttun Idrettsplass.

Ingenting overlates til tilfeldighetene

Publisert 17. mars 2026

Fana IL Fotball stiller ufravikelige krav til fagprioriteringer og gjennomføringsevne på hva eneste fotballskoledag.

Teknikk, tempo og trivsel

Publisert 27. februar 2026

Vinterferiefotballen ble også dette året en stor suksess for mange entusiastiske spillere.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram