Har blinket ut Os Eat Move Sleep Cup

Publisert 21. mai 2021 | Fotballutdanning | Barnefotball | Har blinket ut Os Eat Move Sleep Cup

Fana-lagene i barnefotballen kan glede seg til Os Eat Move Sleep Cup etter sommerferien.

Eat Move Sleep er en nasjonal offensiv og et inspirasjonskonsept med mål om å bidra til bedre folkehelse. Ved å opplyse om fordelene med et sunt kosthold, mer aktivitet og god søvn skal Eat Move Sleep inspirere barn, unge og voksne til å ta gode valg i hverdagen.

Mat, aktivitet og søvn er avgjørende for hvordan man har det. 

Via breddeidretten og noen av Norges største idrettsprofiler ønsker man å nå ut til barn, ungdom og deres foreldre slik at alle på et tidlig stadiet kan etablere gode vaner og gjøre Eat Move Sleep-budskapet til sitt eget. Os Eat Move Sleep Cup er nettopp en slik arena hvor idrettsglede, kunnskapsdeling og inspirasjon går hånd i hånd.

Til Kuventræ første helgen i september
Os Eat Move Sleep Cup representerer dermed et konsept gir god helse og overskudd til et mer aktivt liv. Lørdag 4. og søndag 5. september blir det endelig et gjensyn med turneringen for alle Fana-lag i barnefotballen.

Påmelding til Os Eat Move Sleep Cup

Alle klasser følger spillformene som blir praktisert i NFF Hordaland og det legges opp til minimum tre kamper, premieutdeling og ulike aktiviteter på Eat Move Sleep-campen.

Som tidligere står klubben for kostnader knyttet til deltakelse på enkelte turneringer. Os Eat Move Sleep Cup er blant disse for lagene i barnefotballen da Os TF Fotball vet å arrangere et ypperlig opplegg for jenter og gutter i alderen seks til tolv år.

Mer om Barnefotball

Hele halve Fana til Voss

Publisert 9. juni 2026

500 små og store Fana-representanter skal på ny gjøre et stort innrykk på Bømoen leir førstkommende helg.

Camp Fana og Voss Cup 2026

Publisert 2. mai 2026

Tradisjonen tro legger Fana IL Fotball til rette for fotballminner for livet på Bømoen leir under årets sommerturnering på Voss.

Fotballag for 2020-kullet

Publisert 29. januar 2026

Fana IL Fotball inviterer jenter og gutter født i 2020 til mye god fotballaktivitet.

De syv viktigste barnefotballhelgene

Publisert 26. desember 2025

Serierunder og turneringer i barnefotballen er fastsatt for 2026-sesongen.

Spennende oppstart for 2019-årgangen

Publisert 13. august 2025

Fana IL Fotball starter i disse dager opp nye lag for jenter og gutter som er født i 2019.

Mange gode Voss Cup-minner

Publisert 23. juni 2025

Camp Fana og Voss Cup 2025 blir nok stående som et høydepunkt for mange i lang tid fremover.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram