Mange nye fotballkarrierer har fått en god start da 2018-årgangen har trosset vær og vind.
Noenlunde samtidig som skolestart hvert år har mange nye fotballkarrierer fått en god start. Førsteklassinger over det ganske land blir inkludert i et trygt og godt idrettsmiljø - en fast møteplass med sine venninner og kompiser.
Værgudene har forsøkt å skremme alle som ferdes ute med nye nedbørsrekorder, men 2018-årgangen har trosset vær og vind. Førsklassingene har bokstavelig talt fosset frem og heldigvis ikke sett regn som en begrensende faktor.
Skal utvikle en livslang interesse for idretten
De siste ukene har nemlig jenter og gutter i 2018-årgangen blitt inkludert i Fana IL Fotballs fotballutdanning gjennom et innledende program tilrettelagt for rykende ferske fotballkarrierer som lar spillere og foresatte få god tid bli bedre kjent med hverandre og klubben.
Treningene den første måneden skal i sum gi alle involverte en god innføring i hvordan Fana IL Fotball ønske å bygge opp og gjennomføre sin fotballutdanning. Ved at alle får lære seg fotball med god trenerstil og riktig fagprioritering i både trening og kamp skal de første årene utvikle en livslang interesse for idretten.
Faste og forutsigbare treningstider
Faste og forutsigbare treningstider på både kort og lang sikt er en viktig faktor for fotballutdanningen til Fana IL Fotball.
De introduserende fotballtreningene for 2018-årgangen vil allerede fra skolestart følge de treningsdager- og tider gjelder som vil være gjeldende til og med fotballsesongen 2024.
- J2018 - mandager klokken 17:00.
- G2018 - tirsdager klokken 17:00.
En fotballutdanning ingen førsteklassinger vil gå glipp av
Oppstarten for 2018-årgangen er vidåpen og uforpliktende for alle førsteklassinger med mål om å være et strålende startskudd for en fotballutdanning ingen førsteklassinger vil gå glipp av.
Det er fortsatt uendelig med kapasitet i samtlige treningsgrupper. Alle jenter og gutter oppfordres derfor til å prøve seg - selvfølgelig helt uforpliktende og kostnadsfritt.