Fana IL Fotball avholdt sitt ordinære årsmøte i klubbhuset på Nesttun Idrettsplass onsdag kveld.
Årsmøtet samlet engasjerte medlemmer i klubbhuset og gikk gjennom status for klubben for så å legge retningen for det kommende året.
Styreleder Kristian Jæger startet kvelden med å ønske de fremmøtte velkommen og erklærte årsmøtet for åpnet.
Før de mer formelle delene startet tok Else Lerche Raadal og Tor Gjøstein fra hovedlaget i Fana IL plass foran forsamlingen for å dele ut hederstegn og et æresmedlemsskap.
Utgjør en stor positiv forskjell i Fana bydel
Erik Kubon Halvorsen ble så valgt til dirigent og ledet årsmøtet med stødig hånd. Nevnte Halvorsen var som forventet påskrudd og oppdatert da han loset forsamlingen trygt gjennom sakslisten.
Selv om formatet til årsrapporten var nytt og uvant hersket det ingen tvil om at Fana IL Fotball utgjør en stor positiv forskjell i Fana bydel innenfor fra de fire sentrale pilarene som er definert i strategiplanen.
- Forebygging.
- Fotballfamilien.
- Miljø og omgivelser.
- «The NIP».
Ellers ble sakene relativt raskt behandlet og valg gjennomført med akklamasjon.
Valgkomitéen sin innstilling
Med andre ord ble valgkomitéen sin innstilling enstemmig vedtatt. På forhånd var det klart at Kristian Jæger hadde valgt å ikke stille til gjenvalg etter 13 år begivenhetsrike år som styreleder.
Geir Bjørkeli overtar vervet som styreleder i Fana IL Fotball. Med seg i styret får han Linda Hilland (nestleder), Bjarne Paulsen (styremedlem), Sindre Flydal (styremedlem) og Anita Østerbø (styremedlem). Maren Olsen Stavang, Harald Schjelderup og Jonathan Loosemore er varamedlemmer.
For ordens skyld legges det til at dette ikke det offisielle referatet fra årsmøtet, men en oppsummering for å gi dem som ikke var på møtet innsikt i hva som ble besluttet på møtet.


