Tilbud om e-sport til 2016-årgangen

Publisert 23. januar 2026 | Samfunnsansvar | E-sport | Tilbud om e-sport til 2016-årgangen

E-sportsatsingen i Fana IL Fotball fortsetter og nå er det 2016-årgangen sin tur til å ta del i sosiale og lystbetonte miljøet.

Barn og ungdom strømmet har til klubbhuset for å game med gamle og nye venner i de siste sesongene til Fanaligaen. At et rått oppsett med den nyeste generasjon av spillkonsoller skulle bli godt tatt i mot var på mange måter forventet. 

Oppslutningen og gjennomføringen var om mulig enda mer positiv enn det man hadde drømt om - særlig med tanke på et forsterket vennskapsbånd på tvers av lag og alder. Det kan derfor med rette stilles store forventningene til den fjerde sesongen i Fanaligaen.

Tilbudet om e-sport i Fana IL Fotball er derfor ment å være en lavterskel og trivelig fritidsaktivitet, men også et springbrett for utøvere og lag som har konkrete mål og ambisjoner med gamingen.

Onsdagskvelder med PlayStation 5 og EA FC 26
Femte sesong i Fanaligaen er godt i gang og vårsesongen står nå for tur med den nyeste generasjon av spillkonsoller på plass skulle det bare mangle at eFotball ble komplettert med EA FC 26.

Hver onsdag fra høstferien til påskeferien skal et stort antall barn møtes i klubbhuset på Nesttun Idrettsplass for å utøve e-sport på et rått oppsett med gamle og nye venner.

  • 2014-årgangen.
    • Klokken 17:15 til 18:15.
  • 2016-guttene.
    • Klokken 18:15 til 19:15.
  • 2015-guttene.
    • Klokken 19:15 til 20:15.

I hver serierunde legges det opp til at e-sportutøverne spiller minimum to eFotballkamper i Fanaligaen. Oppskriften er på ingen måte revolusjonerende - seier gir tre poeng, uavgjort ett poeng og tap gir null poeng. Fortsatt er det sosialt samvær i et trygt og godt miljø utenfor banen som alltid vil være i høysete.

Deltakerne vil på hver e-sportsamling få servert et varmt måltid i løpet av kvelden som sørger for at energi- og konsentrasjonsnivået holder seg helt på topp.

Fanaligaen er vidåpen for alle, men alle deltakerne må betale medlemskontigent til Fana IL Fotball for hvert påbegynte kalenderår pålydende kroner 500. I tillegg er det en liten symbolsk deltakeravgift for hvert arrangement man deltar på.

Påmelding
Bindende påmelding til Fanaligaen gjør du enkelt og greit via klubbens landingsside hos Spond. Den er ikke gyldig uten at både registrering og betaling er gjennomført.

Påmelding til Fanaligaen: EA FC 26

Første mann til møllen
Første mann til møllen-prinsippet gjelder da Fanaligaen har et begrenset antall plasser.

Kontaktperson for Fanaligaen
Magnus Thorsen - Bærekraftsansvarlig
E-post: magnus@fanafotball.no

Mer om E-sport

E-sportkvelder som styrker fellesskapet

Publisert 9. oktober 2025

Femte sesong i Fanaligaen står nå for tur med PlayStation 5 og EA FC 26.

Et mekka for barn og unge

Publisert 14. april 2025

Over 100 unike deltakere har deltatt på nærmere 40 e-sportkvelder i regi av Fanaligaen.

Rekordstor deltakelse på e-sport

Publisert 19. februar 2025

Et tresifret antall barn og ungdommer forlenger sin tilstedeværelse i det positive fellesskapet på Nesttun Idrettsplass.

Endelig e-sport for 2015-årgangen

Publisert 7. januar 2025

Fanaligaen starter det nye året med å inkludere 2015-årgangen i det sosiale og lystbetonte miljøet.

Sosiale e-sportkvelder i klubbhuset

Publisert 6. oktober 2024

Fjerde sesong i Fanaligaen står nå for tur med PlayStation 5 og EA FC 25.

Tre populære e-sportkvelder

Publisert 23. februar 2024

I tredager til ende har barn og ungdom denne uken bygget relasjoner og vennskap i klubbhuset.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram