Foto: Odd Løvset i Hordalandsfotball.
Eirik Haugen Tveit har denne høsten fått en god start på neste trinn i trenerstigen.
Trenerkompetanse er blant Norges Fotballforbund og Fana IL Fotballs viktigste satsingsområder. Dyktige trenere er avgjørende for kvaliteten på aktivitetene. En god trener er både en god leder og har fotballfaglig innsikt.
Utviklingen innen fotballen har vært stor og det har medført at det stadig stilles større krav til trenere, ledere og dommerens kompetanse. Dette gjelder både breddefotballen og toppfotballen. Det er derfor viktig at klubbene og trenerne følger med i utviklingen og holder seg oppdatert.
Derfor er det viktig at Eirik Haugen Tveit har tatt fatt på neste trinn i trenerstigen.
Et omfattende utdanningsløp
Sammen med spennende treneremner fra andre steder i fotball-Norge skal Fana-treneren gjennom et omfattende utdanningsløp bestående av e-læring og klasseromsundervisning samt praksisøkter på fellessamlinger og i egen hverdag.
Alt for å forsterke kvaliteten ved planlegging, gjennomføring og evaluering av treningsarbeidet. I tillegg til å bli utfordret og veiledet på banen skal Tveit måtte reflektere over eget lederskap og formidlingsevne.
Hovedtrener + barnefotballutvikler
Hovedpersonen startet fotballåret med å overta hovedansvaret for Fana IL Fotballs damelag. Første halvdel av sesongen har Tveit kombinert dette oppdraget med jobben som fotballkoordinator i Loddefjord IL.
Fra august har Tveit hatt hele sitt daglige virke i og rundt Fana IL Fotball i rollen som barnefotballutvikler. Det er med andre ord mange spillere og trenere som skal få nyte godt av Tveit sin fine kompetanse, høye arbeidskapasitet og smittende humør.
Fana IL Fotball gratulerer Eirik med uttaket!